Databáze nebezpečných výrobků

Intenze tetovací inkoust

Hlášení RAPEX 39/2015

Name: Dark Chocolate OECD Portal Category: 53000000 - Beauty / Personal Care / Hygiene Description: 30 ml bottle

Typ výrobku sada SS 202, datum spotřeby 02/29/2020 a sada SS 200, datum spotřeby 01/31/2020
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Inkoust obsahuje antimon (naměřeno až 3,2 mg/kg), arzén (naměřeno až 14,9 mg/kg), nikl (naměřeno až 106 mg/kg) a olovo (naměřeno až 5,76 mg/kg). Antimon může podráždit kůži a dlouhodobá expozice může ovlivnit dýchací a kardiovaskulární systém. Arzén je karcinogenní, expozice olovu je pro lidské zdraví škodlivá a způsobit vývojovou neurotoxicitu a nikl může způsobit podráždění kůže a vyvolat přecitlivělost nebo alergické reakce.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" nesmí tyto výrobky obsahovat látky s karcinogenním, mutagenním, reprotoxickým nebo dráždivým účinkem. Hladiny antimonu, arzénu a olova nesmějí překročit 2 mg/kg a obsah niklu musí být tak nízký, jak je to jen technicky možné. Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Čárový kód Lot
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 06.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit