Databáze nebezpečných výrobků

Mom's Tetovací inkoust "Viper red" a "Snot green"

Hlášení RAPEX 3/2012

Zelený a červený tetovací inkoust v zelené a červené plastové lahvičce s bílým štítkem a černým víčkem se závity s aplikátorem.

Typ výrobku Viper red (série VR110408, datum výroby 04/08/11 datum spotřeby 04/15) a Snot green (série SG110428, datum výroby 04/28/11 datum spotřeby 04/15)
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože se u obou inkoustů uvolňoval z azobarviv aromatický amin o-toluidin: Viper Red: 8,7 mg/kg, Snot Green 12 mg/kg. Navíc Viper Red obsahuje 2-ethoxyanilin, který je toxický a oba inkousty obsahovaly sloučeniny spojené s aromatickými uhlovodíky.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Přítomnosti azobarviv je v rozporu s požadavky Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu".

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 28.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit