Databáze nebezpečných výrobků

Kuro Sumi tetovací inkoust "Tattoo Outlining Ink"

Hlášení RAPEX 49/2013

Černá tekutina v plastové nádobě s víčkem.

Typ výrobku Spotřebujte do 12/2016, datum výroby 12/12/2012, sada #KSOL121212
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje benzo(a)pyren (71 µg/kg) a PAH (16617 µg/kg), což přesahuje povolené limity.

Země původu Japonsko
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" nesmí tyto výrobky obsahovat více než 5 μg/kg benzo(a)pyrenu (BaP) a více než 0,5 mg/kg PAH.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží. 

Datum publikace 27.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit