Databáze nebezpečných výrobků

Tetovací inkoust "Tattoo Fastness High- grade Color"

Hlášení RAPEX 22/2015

Sada 7 tetovacích inkoustů v plastových lahvičkách o výšce 6 cm a objemu 20 ml. Texty na různých barevných verzích jsou identické. Bez označení zboží a data spotřeby.

Typ výrobku Tetovací inkoust hnědé, zelené, červené, bílé a žluté barvy.
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Pět inkoustů obsahuje látky, které mohou být škodlivé, pokud se vyskytují v tetovacích inkoustech. Byla zjištěna přítomnost aromatických aminů (naměřené hodnoty pro 4-methyl-m-fenylendiamin až 6220 mg/kg), baria (naměřeno až 4,5 g/kg) a zinku (naměřeno až 0,5 g/kg).

Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" nesmí tyto výrobky obsahovat tyto aromatické aminy s karcinogenními účinky, ani se tyto látky nesmějí uvolňovat z azobarviv. Obsah baria a zinku by měl být omezen na maximálně 50 mg/kg.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 08.06.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit