Databáze nebezpečných výrobků

Eternal Ink tetovací inkoust "Nude Blush"

Hlášení RAPEX 38/2015

Lahvička o objemu 30ml s oranžovým inkoustem označena značkou, číslem série a datem spotřeby.

Typ výrobku Pink pigment 38356, D268 série 268 S12, datum výroby: 25/05/2014
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje barium (naměřeno 550 mg/kg). Rozpustné soli baria mohou být z tetování absorbovány a mohou mít toxický účinek. Toxicita baria může vést k srdeční arytmii, respiračním potížím, gastrointestinální dysfunkci, paralýze, záškubům svalů a zvýšenému krevnímu tlaku.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" by obsah baria měl být omezen na maximálně 50 mg/kg.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 04.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit