Databáze nebezpečných výrobků

Eternal Ink tetovací inkoust "Nuclear green"

Hlášení RAPEX 40/2015

Lahvička, 30 ml

Typ výrobku Nuclear Green - FAB: 2015
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Inkoust obsahuje barium (naměřeno 6200 mg/kg). Rozpustné soli baria mohou být z tetování vstřebávány a mají toxické účinky. Toxicita baria může vést k srdečním arytmiím, selhání dýchacího a trávicího systému, paralýze, záškubům svalů a zvýšenému tlaku.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" by obsah baria měl být omezen na maximálně 50 mg/kg. Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Čárový kód 03.02.15; Expiry: 03.02.2018
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 16.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit