Databáze nebezpečných výrobků

Makkuro Sumi Tetovací inkoust "Makkuro Sumi Dark Gray Tone black tattoo ink"

Hlášení RAPEX 48/2011

Černý tetovací inkoust pro tetování lidí. Lahvička 120 ml.

Typ výrobku číslo série # 100198W; datum spotřeby 12-2014
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože celkové množství polycyclických aromatických uhlovodíků (PAH) je 17,9 mg/kg a benzo[a]pyrenu (BaP) 0,2 mg/kg.

Rozpor s

Podle Spolkového institutu pro hodnocení rizika (BfR) představují tetovací barvy s obsahem PAH přesahujícím  0,5 mg/kg resp. 0,005 mg/kg BaP vážné riziko, v souladem s rozhodnutí Rady Evropy "ResAP(2008)1 týkající se požadavků na bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce sjednal dobrovolnou nápravu.

Datum publikace 10.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit