Databáze nebezpečných výrobků

INTENZE tetovací inkoust LIGHT GREEN

Hlášení RAPEX 15/2021

Zelený tetovací pigment.

Zelená lahvička o obsahu 29,6 ml, s vyznačením značky, šarže a data expirace.

Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje aromatický amin o-toluidin (naměřená hodnota: 28,6 mg/kg). Při přímém a dlouhodobém kontaktu s pokožkou může být o-toluidin pokožkou absorbován. O-toluidin může způsobit rakovinu, existuje podezření, že způsobuje genetické vady, a může způsobit podráždění pokožky. 

Země původu Spojené státy americké
Padělek Ne
Rozpor s

Rezoluce Rady Evropy ResAP (2008) 1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetování a permanentního make-upu doporučuje, aby aromatické aminy s karcinogenními mutagenními, reprotoxickými nebo senzibilizujícími vlastnostmi nebyly přítomny v přípravcích pro tetováních a permanentní make-up, ani uvolněné z azobarviv.

Číslo šarže šarže SS285
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení výrobku (výrobce).

Datum publikace 20.04.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit