Databáze nebezpečných výrobků

Eternal Ink tetovací inkoust "Decomposed Skin"

Hlášení RAPEX 26/2014

Plastová lahvička o objemu 30 ml s nalepeným štítkem, černým víčkem se závity s aplikátorem a otočným víčkem.

Typ výrobku sada: 236, série # Z05, datum spotřeby: 08/23/15, datum výroby: 23/08/2012
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje barium (152 mg/kg), chrom (83 mg/kg), arzen (123 mg/kg) a nikl (naměřená hodnota: 15,4 mg/kg).

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 by hladina baria v tetovacích inkoustech neměla překročit 50 mg/kg, hladina chromu by neměla překročit 0,2 mg/kg, hladina arzenu 2 mg/kg. Hladina niklu musí být tak nízká, jak je to jen technicky možné. Výrobek také není v souladu s národními zákony.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit