Databáze nebezpečných výrobků

Eternal Ink tetovací inkoust "Bringing you the brightest Color Period – Lipstick Red"

Hlášení RAPEX 16/2014

Čtyři lahvičky s kapátkem se závity a plastovými štítky.

Typ výrobku Lipstick Red, sada: 139, datu spotřeby: 28/12/16.
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje aromatický amin 4-methyl-m-fenylendiamin v nadměrném množství (naměřené hodnoty: až 302 mg/kg).

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008) o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" nesmí tyto výrobky obsahovat aromatické aminy jako 4-methyl-m-fenylendiamin s karcinogenními účinky, ani se tyto látky nesmí uvolňovat z azobarviv.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 26.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit