Databáze nebezpečných výrobků

Intenze Tetovací inkoust 1. Intenze Cherry Bomb 2. Intenze Light Green 3. Intenze Lemon Yellow 4. Intenze Bright Red

Hlášení RAPEX 52/2011

1. Třešňový tetovací inkoust: zabalený v červené plastové lahvičce s bílým a modrým štítkem a uzávěrem se závity s aplikační hubičkou.

2. Zelený tetovací inkoust: zabalený v zelené plastové lahvičce s bílým a modrým štítkem a uzávěrem se závity s aplikační hubičkou.

3. Citronový tetovací inkoust: zabalený ve žluté plastové lahvičce s bílým a modrým štítkem a uzávěrem se závity s aplikační hubičkou.

4. Červený tetovací inkoust: zabalený v červené plastové lahvičce s bílým a modrým štítkem a uzávěrem se závity s aplikační hubičkou.

Typ výrobku 1.Intenze Cherry Bomb: M32O35W57, RD27IMX40 2. Intenze Light Green: Y53W57G41IMX40/Y50W57G40 3. Intenze Lemon Yellow: W57Y50 G41IMX40 4. Intenze Bright Red: RD28Y50 O35MX40
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje anilin, který je karcinogenní. Navíc může způsobit výrobek místní podráždění tkáně kvůli primárním aromatickým aminům (PAA) a tedy azobarvivům.

Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit