Databáze nebezpečných výrobků

Carxpert - Yinte tester napětí "Multifunctional Digital Tester"

Hlášení RAPEX 47/2013

Digitální tester napětí se žlutým plastovým krytem, černobílým LCD displejem a modrou LED kontrolkou.  Výrobek obsahuje cca 4,5 cm dlouhý kovový díl tvaru šroubováku. Rozměry: 135 mm x 27 mm x 24 mm. Technické údaje: 12-240V AC.DC. Výrobek je dodáván v blistru.

Typ výrobku Model: AT002
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kovový konec je příliš dlouhý a je příliš volně připevněn k plastovému držadlu výrobku. Ochranný okraj je příliš krátký. Proto jsou snadno přístupné části pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 61243-3.

Čárový kód 6 931922 205980
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 06.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit