Databáze nebezpečných výrobků

BRINK Tester na alkohol

Hlášení RAPEX 30/2011

Klíčenka s černým testerem na přítomnost alkoholu v těle, který má tři kontrolky (červená, žlutá a zelená) a označení CE. Prodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku BR004
Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože není schopen zjistit hodnotu alkoholu v krvi. Hrozí proto, že uživatel bude řídit auto pod vlivem alkoholu, který tester neodhalí. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky národních zákonů.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné svolání od spotřebitelů. Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 30.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Řidič 22.8.2014 09:10

  Dobrý den, redakce iDnes provedla svůj test alkohol testrů v r. 2010. Výsledek byl velmi překvapující (viz. http://auto.idnes.cz/zkouska-alkoholtesteru-verte-jenom-nule-fp4-/automoto.aspx?c=A100126_160452_automoto_fdv). Zajímalo by mne, jestli se něco změnilo.

  reagovat

  R R
 • Nosek 5.9.2011 18:23

  Kdy bude nějaký pořádný test na Testery na alkohol?

  reagovat

  R R
  • dTest 30.9.2011 00:05

   V nejbližší době bohužel neplánujeme testy alkoholtesterů, ale v budoucnu je na plán testů zařadíme.

   reagovat

   R R
   • Petr 2.2.2014 16:16

    Už je budoucno? Nenašel jsem zatím stále žádný Váš test na alkoholtestery! Vzkaz, že o zařazení testu uvažujete byl před rokem a půl. Už máte nějaký reálný termín???

    reagovat

    R R
   • Petr 2.2.2014 16:16

    Už je budoucno? Nenašel jsem zatím stále žádný Váš test na alkoholtestery! Vzkaz, že o zařazení testu uvažujete byl před rokem a půl. Už máte nějaký reálný termín???

    reagovat

    R R
    • Martin Kudláček 2.2.2014 22:49

     Také bych se přikláněl k testu alkohol měřičů.

     reagovat

     R R
    • Martin Kudláček 2.2.2014 22:49

     Také bych se přikláněl k testu alkohol měřičů.

     reagovat

     R R
     • dTest 3.2.2014 13:59

      Děkujeme za připomenutí. V době, kdy jsme publikovali první komentář, to vypadalo, že se testery na alkohol dostanou do plánu testů, které se provádějí v mezinárodní spolupráci. Z toho bohužel sešlo a momentálně test v plánu není a nemůžeme ho slíbit.

      reagovat

      R R
 • Tomas Viktora 4.8.2011 07:00

  Tak presne tenhle kram jsem dostal jako darek od jiste spolecnosti. Mohu potvrdit ze me podezreni se potvrdilo. Vyrobek vubec nefunguje. Zkouseli sme na nej dychat strizlivy, po jednom pivu, po dvou apod. Vysledek byl velmi zajimvy. Zas trizliva vyrobek hlasil stredni pritomnost alkoholu, po jednom pivu vysokou hladinu. Po vice pivech naopak ukazoval ze sme strizlivy. Kazde mereni dopadlo jinak. Bohuzel tento vyrobek neni vhodny ani pro srandu v hospode natoz k orientacni zkouscce pred jizdou.

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit