Databáze nebezpečných výrobků

C.M. termoska "Boccetta per i liquidi"

Hlášení RAPEX 6/2015

Termoska o objemu 450 ml s dvojitým držadlem se štítkem s textem: "Boccetta per i liquidi" v italštině, španělštině, angličtině a němčině a se slovem: "Casalinghi".

Typ výrobku Ref. 034532; Capacity: 450 ml
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Chemické
Nebezpečí

Separátory dvojité skleněné stěny obsahují azbestová vlákna. Pokud termoska praskne, může uživatel azbestová vlákna vdechnout. Azbestová vlákna jsou karcinogenní.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 8424906345324
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 17.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit