Databáze nebezpečných výrobků

AOJIE Terč s magnetickými šipkami "Dart Game Set"

Hlášení RAPEX 13/2011

Terč s magnetickými šipkami . Výrobek se prodává pod plastovým krytem s následujícími informacemi: název, symbol věkového omezení, CE, země původu a různými varováními v angličtině. Nálepka na zadní straně obalu obsahuje číslo výrobku a čárový kód, CE, detaily o dovozci a bezpečnostní varování v pěti jazycích.

Typ výrobku zboží č. AJ126DT, kód BT 02273
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože obsahuje šipky s magnety – kovovými disky s povrchem méně než 3 cm². Magnety lze snadno oddělit a zcela projdou válcem pro testování malých částí. Index magnetického toku je vyšší než 50 kg²mm².

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 8422562022733
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit