Databáze nebezpečných výrobků

Kingavon Teplomet "2kW Upright Fan Heater"

Hlášení RAPEX 15/2012

Elektrický teplomet, 220-240v, 50Hz, 2000W, Bílý plastový kryt, možnost studeného vzduchu, 2 nastavení teploty, termostatické řízení.

Typ výrobku BB-FH200/CX-QNQ-20-10
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem a požáru, protože plastový kryt při provozu měkne a mohou se dostat na povrch části pod proudem. Ohnuté koncovky se mohou odpojit, což by mohlo vést k přehřátí a výbojům, které mohou způsobit požár.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna nehoda.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 28.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit