Databáze nebezpečných výrobků

Teleskopický žebřík "Aluminium Telescopic Ladder"

Hlášení RAPEX 45/2014

Hliníkový teleskopický žebřík s nastavitelnou výškou. Pokud se uvolní zarážka, žebřík se vlastní vahou složí. Maximální výška: 380 cm, stažená výška: 79 cm. Váha: 10,8 kg.

Typ výrobku Model: 020S (308), výška: 3,8m; počet stupínků: 13.
Kategorie Domácnost - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Stupínky žebříku lze prodloužit v různém pořadí, takže pokud se vytvoří blok různých prvků, je možné, že bude mít žebřík různé vzdálenosti mezi stupínky. Pokud se uvolní zajišťovací mechanismus žebříku, tlaková síla může způsobit zranění rukou a prstů uživatele. Chybí jasné označení, jestli je zajišťovací mechanismus zapojen a jestli je proto žebřík bezpečný. To může vést k situacím, kdy jednotlivé sekce nejsou zajištěny a uživatel může při stoupání vzhůru spadnout. Návod k použití a varování navíc nejsou v národním jazyce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 131.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 25.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit