Databáze nebezpečných výrobků

ACE - Klasik tekutý čisticí prostředek

Hlášení RAPEX 38/2020

Tekutý čisticí prostředek pro domácí použití s bělicím činidlem na bázi chloru, k dispozici v jednolitrových a dvoulitrových nádobách.

Bílé plastové lahve, bílá etiketa v němčině nalepená na štítku v turečtině v modré barvě.

Typ výrobku Litrové a dvoulitrové láhve.
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek je žíravý, ale postrádá příslušné piktogramy nebezpečnosti, bezpečnostní pokyny a uzávěr odolný dětem, který je pro tento druh výrobků vyžadován. Spotřebitelé proto nemají žádné informace o nebezpečích, která vznikají při kontaktu výrobku s pokožkou nebo při jeho požití.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (CLP).

Čárový kód 8001480021822, 8001480021853
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zastavení prodeje (prodejce).

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností, uvedení výrobku na trh je podřízeno předchozím podmínkám (distributor).

Datum publikace 21.09.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit