Databáze nebezpečných výrobků

NaiLexus tekutina pro manikúru "Liquid Monomer"

Hlášení RAPEX 11/2014

Průhledná nafialovělá tekutina v bílém plastovém kanystru z HDPE se štítkem. Výrazný chemický zápach.

Typ výrobku 32 fl. oz., šarže 3F-0603-A-120
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje methylmetakrylát (naměřeno 98,5%), který má vysoce dráždivý/alergenní potenciál a může poškodit nehty a/nebo ruce na mnoho let.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

V Názoru č. 014/2012 ze dne 22.12.2011 hodnotí Spolkový úřad pro hodnocení rizik (BfR) hodnoty methymethakrylátu mezi 80-90% v přípravcích pro manikúru jako zdraví škodlivé. Látka byla klasifikována jako nebezpečná pro zdraví v rámci významu Odstavce 3 Směrnice o kosmetických přípravcích (ES) 1223/2009.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a informování spotřebitelů o rizicích.

Datum publikace 10.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit