Databáze nebezpečných výrobků

Quickie tekutina pro elektronické cigarety "Milk and Chocolate"

Hlášení RAPEX 31/2016

Tekutina pro elektronické cigarety. Vnější obal: nádoba ze žlutého plastu s nalepeným štítkem. Uvnitř je lahvička s tekutou náplní do elektronických cigaret a dvě prázdné lahvičky.

Typ výrobku 6 mg nikotinu
Kategorie Ostatní - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nikotin, avšak jeho přítomnost není správným způsobem označena na štítku. Lahvička obsahující směs nemá správný štítek. Uživatel proto nemá informace o nebezpečích vzniklých v případě kontaktu výrobku s kůží nebo jeho požití. Výrobek navíc může být zavádějící pro spotřebitele, protože odkazuje k pití svým obalem a organoleptickými vlastnostmi, tj. výraznou vůní kakaa.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (CLP). Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 09.08.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit