Databáze nebezpečných výrobků

Techlife elektrická koloběžka

Hlášení RAPEX 42/2020

Elektrická koloběžka.

Typ výrobku X7, X7S
Kategorie Sport, turistika a fitness - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Na řídítkách se mohou objevit praskliny, které vedou k prasknutí celého dílu. Uživatel by z koloběžky mohl spadnout a utrpět zranění.
 

Země původu Čína
Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojních zařízeních. 

Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (výrobce).

Poznámka

Webová stránka svolávací akce: https://techlife.pl/info/techlife-akcja-serwisowa-modele-techlife-x7-oraz-x7s.html

Datum publikace 19.10.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jakub V. 18.2.2021 15:17

  Dobrý den, zde je naše oficiální vyjádření ohledně X7/s.

  Problém se vztahoval na jednu várku koloběžek zavedených na trh mezi květnem a zářím roku 2020. Od momentu zjištění se koloběžky prodávají jen se zesíleným prvkem řídítek, tj. s vyřešeným problémem. Na praskající tyč byla vyhlášena svolávací akce. Každý zákazník byl kontaktován individuálně a mohl zadarmo využít výměnu vadného dílu. V rapexu jsme se našli právě kvůli řádně zavedené svolávací akci a nahlášení je na příslušných úřadech. Koloběžka Techlife vznikla na základě OEMU obrandovaného i jinými značkami, které se prodávají na území ČR. Nikdo kromě nás
  tuto svolávací akci nezavedl.

  S pozdravem tým Techlife Czech.

  reagovat

  R R
 • Pavel N. 22.10.2020 21:39

  Volal jsem kvůli tomu prodejci, sdělili mi, že vadné kusy se prodávaly pouze 3 měsíce (asi červen – září). Akorát jsem si svoji kupoval v polovině dubna, tak ta má fakt jinou konstrukci. Pán mi říkal, že teď už prodávají bezvadné, a že ty s vadou postupně stahují na servis a opravují.

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit