Databáze nebezpečných výrobků

„Sweet Words” Taška "Sweet Words”

Hlášení RAPEX 29/2012

Taška umístěná uvnitř plastového šálku imitujícího kornout se zmrzlinou ozdobená třešněmi. Prodává se v různých barvách: hnědá, žlutá, růžová a zelená, bez štítku. V kornoutku je papírový štítek s nápisem „Sweet Words” a obrázkem různých tašek s ozdobami – hnědá s čokoládou, žlutá s citronem, zelená s kiwi, růžová s třešněmi.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Sport a turistika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože by si ozdoby spotřebitelé mohli kvůli tvaru, vzhledu, velikosti a barvě splést s potravou a vložit do úst. Při kontaktu se slinami se ozdoba zvětšuje a mohla by způsobit udušení nebo zablokování trávicího traktu.

Země původu Řecko
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 13.08.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit