Databáze nebezpečných výrobků

Dolseta Tahací hračky - hračky

Hlášení RAPEX 40/2010
Tahací motýl, čárový kód 91029, vyrobený z tvrdého plastu v růžové a fialové barvě na dvou kolech s vodícím držadlem. Do každého kola jsou ve dvou přihrádkách umístěny plastové míčky s korálky tvořící chrastítka. Na hračce jsou barevné plastové samolepky. Když je motýl tažen, pohybuje se a mává křídly. Spony (šrouby) a hřídel - kov. Hmotnost hračky 117 g, rozměry 600 x 365 x 140 mm.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože obsahuje malé části (část připojující držadlo, kolo), které se vejdou do válce na malé části. Kromě toho má hračka hrany a povrch z tvrdého plastu.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 91029
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit