Databáze nebezpečných výrobků

Aguila de Oro Toys tahací hračka

Hlášení RAPEX 27/2013

Dřevěná tahací figurka - hlemýžď se šňůrkou s volným koncem. Zabaleno v plastovém sáčku se štítkem s údaji o dovozci, značkou CE, čárovým kódem, zemí původu a symbolem věkového omezení.

Typ výrobku HXB007 / 0
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Šňůrka hračky je vyrobena oddělených vláken, která lze snadno rozplést a ve výsledku se prodlouží na a je delší, než povoluje norma. Na šňůrce je snadné vytvořit uzly, takže hrozí uškrcení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 6296681902984
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 17.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit