Databáze nebezpečných výrobků

Tahací hračka "Wooden toys"

Hlášení RAPEX 39/2017

Dřevěná hračka v podobě psa. V hračce je dvanáct různých děr v geometrických tvarech, do kterých lze vložit dřevěné kostky. Hračka také obsahuje malé dřevěné kladivo. Baleno v kartonové krabici.

Typ výrobku 130044
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Červená koule na konci šňůrky se může snadno oddělit, čímž vznikne malá část. Také dřevěné kostky představují malé části. Malé děti mohou drobné části vložit do úst a udusit se.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8580091300446
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, varování spotřebitelů před riziky, stažení zboží z trhu, svolání od spotřebitelů (dovozce, prodejce).

Datum publikace 29.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit