Databáze nebezpečných výrobků

Tahací hračka na provázku "Funny Dog /Lovely Dog pull-string toy"

Hlášení RAPEX 14/2011
Plastový pes na čtyřech kolech. Kola jsou z průhledného plastu a jsou vyplněná chrastícími prvky. Při pohybu hračky se hýbou a zvoní její části (uši, ocas a hlava). Hračka se tahá na provázku. Informace na kartonovém obalu: "Wesoły piesek na naciąg"; 24+, CE, věkové omezení (24 měsíců), varování, informace o souladu s normou EN 71.

Typ výrobku 621
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, pořezání
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože může snadno prasknout a uvolnit malé části. Hrozí také pořezání, protože je provázek příliš tenký.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5907791545732
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 06.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit