Databáze nebezpečných výrobků

Dolseta Tahací hračka - hračky

Hlášení RAPEX 40/2010
Tahací letadlo, čárový kód 91028, hračka je vyrobena z tvrdého plastu v různých barvách na třech kolech s držadlem a s usměvavým obličejem - letadlo. Barevná hračka má plastové samolepky. Spony (šrouby) a kola - kov. Letadlo se po uvedení do pohybu hýbe, vydává zvuky, mrká, vyplazuje jazyk a vrtule se točí. Hračka, hmotnost 194 g, rozměry 260 x 250 x 165 mm.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože obsahuje malé části (část připojující držadlo, kolo), které se vejdou do válce na malé části. Kromě toho má hračka hrany a povrch z tvrdého plastu.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 91028
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit