Databáze nebezpečných výrobků

Concord Toys Tabule "Tabla Piši Briši"

Hlášení RAPEX 2/2011
Tabule se zeleným rámem a magnetickými součástkami.

Typ výrobku 66-105000
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože hodnota magnetického toku dodaných magnetů je 50 kG² mm² a magnety by mohly zablokovat trávicí trakt, pokud by je dítě spolklo a dva magnety se uvnitř traktu spojily. Hrozí také udušení, protože plastový obal má obvod 670 mm a tloušťku 0,022mm. Navíc mají některé hlavičky šroubů ostré hrany.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 3850223661055
Země záchytu Ohlašující: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Distributor zboží dobrovolně stáhnul od spotřebitelů ve spolupráci s národními úřady.
Datum publikace 12.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit