Databáze nebezpečných výrobků

MTX svítilna - čelovka "LED Power"

Hlášení RAPEX 4/2013

LED přenosná svítilna - čelovka s nabíječkou. Prodává se v průhledném modrém obalu.

Typ výrobku čelovka: MTX3150, nabíječka: CH24-1.6T
Kategorie Sport a turistika - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti mezi primárním a sekundárním obvodem smaltem izolované nabíječky nejsou dostatečné.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 6 418252 811079
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 08.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • martin 17.12.2015 10:49

  Tak něco takového bych si nikdy nepořídil. Představa, že si tuhle čelovku vezme manželka když třeba doma vypne proud a ji by to popálilo, tak bych se zbláznil. Díky tomuhle jsem docela rád, že za mě manželka utratila víc peněz a pořídila mi na ryby a turistiku pořádnou nitecore čelovku, kde se nemusím bát, že by se něco takového stalo. Není vždycky nejlepší koukat jenom na cenu a kupovat šunty, které se hned pokazí, ale je lepší si raději připlatit za něco pořádného.

  reagovat

  R R
 • Monty 27.8.2013 20:22

  Teda, tohle bych u cvietnamců nikdy nekoupil, radši když už čelovku, tak pořádnou. Stačí že většina mizerných hned zhasne, ještě riskovat úraz proudem, děkuju nechci.

  reagovat

  R R
  • Tom 19.1.2014 21:02

   Ono taky u nich koupit něco, ještě s nabíječkou pokud správně chápu do sítě, je docela hloupý uzpůsob, jak spáchat sebevraždu.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit