Databáze nebezpečných výrobků

ELOIVEN svítící náramek "GLOW BRACELET"

Hlášení RAPEX 42/2015

Tři plastové tyčinky s tekutinou a se spojem, který z nich vytváří náramek. Svítící efekt se vytváří ohnutím a zatřesením tyčinkami. Zabaleno v zataveném potištěném plastovém sáčku. Barva vzorku: oranžová.

Typ výrobku ref. 14305
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Tyčinky snadno prasknou a uživatel se může dostat do kontaktu s tekutinou uvnitř, která obsahuje bis-(2-methoxy-ethyl) ether, který je toxický pro reprodukci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 8111161143054
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit