Databáze nebezpečných výrobků

Bosque verde Svíčky s plastovými svícny

Hlášení RAPEX 28/2012

Balení čtyř svíček v průhledném obalu se štítkem s textem: "4 lighting candles. Keep out of the reach of children. Keep in vertical position. Do not move the candle when it is lit or if it is extinguished when the product is still liquid. Do not throw the packaging away as litter after use." Na tomto štítku jsou také různé symboly varování, jméno výrobce, značka, tel. č. zákaznické péče, čárový kód apod.

Typ výrobku série začínající 1, 2A, 2B a 2C
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože pokud se plamen dotýká přímo stěn svícnu, může se plast rozpustit a vzplanout a sám se neuhasí.

Již vzniklé úrazy

Byl zaznamenán jeden případ.

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 15493.

Čárový kód 8480000491619
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit