Databáze nebezpečných výrobků

Body Shop Svíčky - čajové svíčky neparfemované

Hlášení RAPEX 14/2010

1)Balení 24 neparfemovaných čajových svíček v průhledném obalu (145 mm široký, 72mm hluboký, 70 mm dlouhý), 8 čajových svíček oddělených kartonem je poskládáno ve 3 vrstvách. Karton obalu je potištěn ve 2 barvách. Čajové svíčky jsou vyrobeny z krémově bílého vosku s plastickým detailem kruhů ve stříbrných kovových mističkách, s knotem. Obal je uzavřen 3 kovovými sponkami, které připojují bílý napůl složený karton potištěný černě a žlutě / oranžově. 

2) Balení 25 neparfemovaných čajových svíček v matném bílém pytli (145 mm široký, 75 mm hluboký, 80 mm dlouhý), 8 čajových svíček oddělených kartonem je poskládáno ve 3 vrstvách a 1svíčka leží na vrcholu. Čajové svíčky jsou vyrobeny z krémově bílého vosku s plastickým detailem kruhů ve stříbrných kovových mističkách, s knotem. Obal je uzavřen 3 kovovými sponkami, které připojují bílý napůl složený karton.

Typ výrobku 1) Typ 1084028. 2)Typ 1061330.
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko požáru, protože poté, co jsou svíčky zapáleny, můžou náhle a nečekaně vzplát. 

Již vzniklé úrazy

20 případů.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 15493.

Čárový kód 5028197840280
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Irsko, Francie, Španělsko, Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů distributorem.

Datum publikace 06.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit