Databáze nebezpečných výrobků

Svíčky - Bougies chocolat

Hlášení RAPEX 14/2010

Hnědá krabice obsahuje: bílé a hnědé svíčky, které vypadají jako čokoládové bonbóny, bílé misky a plastové pouzdro se skořicovou kůrou. 

Typ výrobku PLU 131138
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože vzhledem ke své formě, vzhledu, barvě a velikosti může být zaměněn za potraviny. To může vést děti k vložení svíčky do úst a polknutí, což by mohlo znamenat riziko udušení nebo ucpání trávicího traktu. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8715907202687
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko, Další: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.

Datum publikace 06.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit