Databáze nebezpečných výrobků

Svíčka s vůní čokolády

Hlášení RAPEX 50/2010

Kulatá svíčka s vůní čokolády ve skleněné nádobě. Je zdobená imitací čokoládových bobů.

Typ výrobku gls cup w/coffee scent
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože svíčka s vůní čokolády (která se může rozpustit i když není zapálená) je ozdobená imitací čokoládových bobů, které by bylo možné zaměnit za čokoládu ve tvaru bobů. Tyto imitace bobů odpadají a zcela projdou válcem pro testování malých částí.

Země původu Nizozemsko
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8717794336339
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit