Databáze nebezpečných výrobků

Cree XM-L světlo na jízdní kolo

Hlášení RAPEX 50/2012

Nabíjecí světlo na jízdní kolo / čelovka se síťovým adaptérem. Dodáváno s dvoukolíkovým adaptérem zásuvky, který se zapojuje do tříkolíkové zásuvky ve zdi.

Typ výrobku T6 LED HEADLAMP
Kategorie Sport a turistika - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vzdálenost mezi kolíky a okrajem adaptéru zásuvky je příliš malá. Při zapojení dvoukolíkového síťového adaptéru do adaptéru zásuvky hrozí kontakt s částmi pod proudem, protože chybí izolace kolíků síťového adaptéru. Adaptér zásuvky nemá pojistku a kontakty v zásuvce nejsou chráněny záklopkami.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60065 a odpovídající národní normy.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 21.12.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit