Databáze nebezpečných výrobků

Mini Light Světelný řetěz

Hlášení RAPEX 19/2012

Světelný řetěz se 100 žárovkami. Kabel je zelený. Na měniči je vytištěn následující text: "Flasher control unit"; zabaleno v modré kartonové krabici s fotografií zasněžené krajiny a vánočního stromu. Na obalu je nápis "Mini Light". Na druhé straně krabici jsou údaje o dovozci a návod k použití.

Typ výrobku model 100 L RICE LIGHT; ref. 2009900200600
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože řídicí jednotka není bezpečně připojená ke kabelu, takže se mohou dostat na povrch vodiče pod proudem. Vnitřní a vnější kabely, odolnost izolace a dielektrická síla jsou také nesprávné.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající národní normy UNE 20315 a evropské normy EN 60598.

Čárový kód 5607438156139
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Withdrawal from the market ordered by the authorities.

Datum publikace 26.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit