Databáze nebezpečných výrobků

Světelný řetěz "Natal Classico - 35 Luzes"

Hlášení RAPEX 45/2014

Závěsný světelný řetěz s 35 miniaturními žárovkami v plastových objímkách připevněný k barevnému papíru ve tvaru vánočního stromu. Hlavní části: dvoukolíková zástrčka s označením, spojovací kabely s jedním vodičem a jednoduchou izolací a síťový kabel s dvěma vodiči a dvojitou izolací bez označení. Technické údaje: 230 V~; 50 Hz; Ca. 30 W; 35 žárovek, IP20. Dodává se v průhledném plastovém sáčku uzavřeném barevným kartonem.

Typ výrobku HJ-35L/1F
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože přístupné vodiče se základní izolací se mohou poškodit a kontakty objímky nejsou spolehlivě upevněny. Z těchto důvodů se na povrch mohou dostat části pod napětím. Hrozí také požár, protože rozměry vodičů jsou menší, než požaduje norma a vodiče by se tak mohly přehřát. Žárovky v objímkách se mohou snadno překroutit a odolnost plastových objímek vůči horku a plameni není dostatečná.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 7058235680118
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 21.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit