Databáze nebezpečných výrobků

světelný řetěz MERRY CHRISTMAS

Hlášení RAPEX 34/2020

Světelný řetěz se 100 nevyměnitelnými, fialovými LED světly. Výrobek obsahuje zásuvku umožňující připojení dalšího světelného řetězu. Výrobek je doporučený pro venkovní použití.

Zabaleno v průhledné plastové krabici s červeným papírem.

Typ výrobku HL100, XM-LED1-100C
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kabel není řádně ukotven a je příliš tenký. Přístupné vodiče nemají dostatečnou izolaci. Uspořádání rozšiřující zásuvky umožňuje jednopólové zasunutí zástrčky. Výrobek není chráněný proti pronikání vlhkosti, ale je doporučený pro venkovní použití. Kabel se může přehřát, popálit uživatele nebo způsobit požár. . Do výrobku může proniknout voda, uživatel se může dotknout přístupných částí pod napětí, což může vést k úrazu elektrickým proudem.

Země původu Čína
Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normy EN 60598.

Čárový kód 9 796104 579207
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebičů, stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 24.08.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit