Databáze nebezpečných výrobků

DRF světelný řetěz LUCI DI NATALE 100 LED 10M

Hlášení RAPEX 7/2020

Světelný řetěz se 100 nevyměnitelnými, barevnými LED žárovkami. Výrobek má propojku umožňující připojení dalšího světelného řetězu.

Typ výrobku 62527 (na balení), 62528 (na etiketě balení)
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kabel není správně ukotven a je příliš tenký. Přístupné vodiče mají nedostatečnou izolaci. Struktura propojky pro prodloužení řetězu umožňuje jednopólové zasunutí konektorů. Výrobek není chráněn před vlhkostí, ale je doporučen pro venkovní použití. Kabel by se mohl přehřát, popálit uživatele nebo způsobit požár. Do výrobku by mohla proniknout voda nebo by se uživatel mohl dotknout přístupných částí pod napětím, takže by mohlo dojít k úrazu elektrickým proudem.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zamítnutí dovozu zboží na hranicích (dovozce).

Datum publikace 16.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit