Databáze nebezpečných výrobků

YJS světelný řetěz "ILLUMINA IL TUO NATALE!!!"

Hlášení RAPEX 30/2014

Světelný řetěz ze zeleného materiálu se 100 nevyměnitelnými LED žárovkami. Zabalen v kartonové krabici s návodem v portugalštině, italštině a angličtině na zadní straně. Technické údaje: 220~240 V, 50 Hz/60 Hz, 63 W.

Typ výrobku Model: YJSK-1204, YJSK-1205, YJSK-1321 N: 40537
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem a požáru, protože mechanická pevnost jednotky řídící blikání není dostatečná a uživatel může mít přístup k částem pod napětím. Izolace této jednotky je navíc vznětlivá a průřez vnitřních i vnějších vodičů menší, než je požadováno. Vodiče by se proto mohly přehřát a výrobek by mohl snadno vzplanout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 8585030040537
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 16.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit