Databáze nebezpečných výrobků

Světelný řetěz "Égö beltéri - 100 LED"

Hlášení RAPEX 29/2015

Světelný řetěz se 100 LED žárovkami s řídicí jednotkou. Barvy žárovek: modrá, červená, zelená, žlutá. Dodává se v průhledné plastové krabici.

Typ výrobku 100LED (na výrobku), 633538 (na štítku)
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez vnitřních a vnějších vodičů je příliš malý a vodiče by se mohly přehřát. Konce vodičů jsou ke koncovkám ovládací jednotky a LED žárovek pouze připájeny a nejsou chráněny proti tahu a kroucení. Zásuvka prodlužovacího kabelu umožňuje vložit pouze jeden kolík a druhý nechat volně přístupný. Přístupné části se základní izolací  se mohou dostat do kontaktu s ostrými hranami vypínače a ovládací jednotky. Izolace izolačním povlakem na žárovkách není dostatečná. Výrobek není chráněn proti vlhku, avšak je doporučován pro venkovní použití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 9794102576198 , 6908011088014 (na štítku)
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 28.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit