Databáze nebezpečných výrobků

BluMagix / Orion světelný řetěz "Christmas LED light 8 MultiFunction"

Hlášení RAPEX 22/2016

Světelný řetěz se 100 sériově-paralelně zapojenými nevyměnitelnými LED žárovkami (25 zelených, 25 žlutých, 25 modrých a 25 červených).  Výrobek se ovládá pomocí přepínače a ovládací jednotky. Technické údaje: 220 V, 10 m, 100 LED. Obal: barevná kartonová krabice a plastový sáček. Nápisy na obalu: 'Christmas LED light 8 Multi Function', 'Energy efficient LED string lights'.

Typ výrobku BMCL-LSL10RGB100
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem z těchto důvodů: rozměry zástrčky jsou mnohem menší, než je požadováno. Konce vodičů jsou připájeny ke koncovkám přepínače a LED žárovek a nejsou chráněny proti tahu a kroucení. Přístupné části se základní izolací se mohou dostat do kontaktu s ostrými hranami přepínače a ovládací jednotky. Izolace pomocí izolačního potahu na LED žárovkách je nedostatečná. Průřez vnitřních a vnějších vodičů je příliš malý a hrozí tedy přehřátí a požár.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 5 998314 590018
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 11.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit