Databáze nebezpečných výrobků

Blumagix / Orion světelný řetěz "Christmas LED Light 8 MULTIFUNCTION"

Hlášení RAPEX 22/2016

Světelný řetěz s 201 sériově-paralelně zapojenými nevyměnitelnými červenými LED žárovkami. Výrobek se ovládá pomocí přepínače a ovládací jednotky. Dodává se v barevné kartonové krabici a v plastovém sáčku.

Typ výrobku BMCL-LSL20R200
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Rozměry zástrčky jsou příliš malé a konce vodičů jsou připájeny ke koncovkám přepínače a LED žárovkám bez ochrany proti tahu a kroucení. Přístupné vodiče se základní izolací se mohou dostat do kontaktu s ostrými hranami přepínače a ovládací jednotky. Průřez vnějších i vnitřních vodičů je příliš malý a vodiče by se mohly přehřát.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 5 998314 590094
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 11.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit