Databáze nebezpečných výrobků

Best světelný řetěz "240 LED JÉGCSAP VILÁGIT"

Hlášení RAPEX 30/2015

Světelný řetěz s 240 bílými LED žárovkami. Řetěz má zásuvku pro zapojení dalšího světelného řetězu. Dodává se v průhledném plastovém obalu.

Typ výrobku položka č.: ZJ-240L LEDI
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez vnějších a vnitřních vodičů je příliš malý a vodiče by se mohly přehřát. Rozměry zástrčky jsou výrazně menší, než je požadováno. Konce vodičů jsou pouze připájeny ke koncovkám jednotky ovládací blikání a žárovkám a nejsou jinak chráněny proti tahu a kroucení. Přístupné vodiče se základní izolací se mohou dostat do kontaktu s ostrými hranami vypínače a ovládací jednotky. Výrobek není chráněn proti vlhkosti, ale je doporučen pro venkovní použití.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 31.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit