Databáze nebezpečných výrobků

NTH Světelný řetěz - 20L LED LIGHT

Hlášení RAPEX 23/2010

Světelný řetěz s 20 sériově zapojenými LED žárovkami upevněnými na rámu (ve tvaru padající hvězdy). Hlavní složky: zástrčka (2.5A 250V VDE); usměrňovač (24 V - 240 V 50/60 Hz 1,0 A), přívodní šňůra bez označení.

Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Úraz elektrickým proudem, požár
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko požáru a úrazu elektrickým proudem, protože části pod proudem se základní izolací jsou přístupné a dotýkají se přístupných kovových částí. Kromě toho, průměr vodičů v kabelu není dostatečný.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje direktivě o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normě EN 60598.

Čárový kód 6924324307437
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu.

Datum publikace 08.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit