Databáze nebezpečných výrobků

Světelný řetěz "180 LED Világit"

Hlášení RAPEX 20/2014

Světelný řetěz se 180 bílými nebo fialovými LED žárovkami. Zástrčka umožňuje připojení dalšího řetězu. Obal: průhledná plastová krabička se štítkem.

Typ výrobku YS-180L-LED
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez vnitřních a vnějších vodičů je příliš malý a vodiče by se mohly přehřát. Konce vodičů připájené ke koncovkám řídicí jednotky a LED žárovkám nejsou správně chráněny proti tahu a kroucení. Přístupné vodiče se základní izolací se mohou dostat do kontaktu s ostrými hranami přepínače a řídicí jednotky. Výrobek není chráněn proti vlhku, ale je doporučen pro venkovní použití. Kabel umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 08.06.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit