Databáze nebezpečných výrobků

Best světelný řetěz "140 Rice Lights"

Hlášení RAPEX 22/2013

Světelný řetěz obsahuje 140 sériově-paralelně zapojených nevyměnitelných červených miniaturních žárovek. Barvy žárovek: modrá, červená, zelená a žlutá. Výrobek se ovládá přepínačem a řídicí jednotkou. Hlavní části: dvoukolíková zástrčka, přepínač a řídicí jednotka, vnitřní deska s plošnými spoji, spojovací kabely s jedním vodičem a jednoduchou izolací, síťový kabel s dvěma vodiči a dvojitou izolací bez označení. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku Model: YS-140L-R
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení, protože průřez externích i interních vodičů je nedostatečný. Hrozí také úraz elektrickým proudem, protože konce vodičů nejsou správně chráněny proti tahu a kroucení a na povrch by se proto mohly dostat části pod napětím.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 19.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Kateřina 13.7.2013 20:04

    Tyto el. světélka jsou naprosto děsivá! Málem zabila našeho syna, když se o Vánocích vesele přihnal k přepínači variant světélkování, přičemž zavadil o uvolněné žárovičky a dostal el. výboj! Naštěstí slabý-odhodil jej. Nevím ani, jak k tomu přímo před námi došlo, ale jsem si jistá, že na takovou zkušenost nikdy nezapomeneme a budeme se velkým obloukem vyhýbat všelijakým levným a pofiderním výrobcům takových světel. řetězců.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit