Databáze nebezpečných výrobků

Best světelný řetěz "140 LED Vilagit"

Hlášení RAPEX 21/2013

Světelný řetěz obsahuje 140 sériově-paralelně zapojených nevyměnitelných světle žlutých LED žárovek. Výrobek se ovládá přepínačem a řídicí jednotkou. Hlavní části: dvoukolíková zástrčka, dvoukolíkový prodlužovací kabel, přepínač a řídicí jednotka, jednovodičové spojovací kabely s jednoduchou izolací, dvouvodičový síťový kabel s jednoduchou izolací bez označení. Zabaleno v průhledné plastové krabici.

Typ výrobku Model: YS-140L-LED
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení, protože průřez externích i interních vodičů je nedostatečný. Hrozí také úraz elektrickým proudem, protože konce vodičů u řídicí jednotky a LED žárovek nejsou správně chráněny proti tahu a kroucení a na povrch by se proto mohly dostat části pod napětím. Zástrčka prodlužovacího kabelu má navíc špatnou konstrukci a do zásuvky lze vložit pouze jeden kolík a druhý nechat přístupný uživateli.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 14.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit