Databáze nebezpečných výrobků

Světelný řetěz "100L RICE LIGHTS"

Hlášení RAPEX 29/2015

Světelný řetěz se 100 žárovkami a ovládací jednotkou. Barvy žárovek: modrá, červená, zelená, žlutá. Dodává se v barevné kartonové krabici.

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Konce vodičů jsou ke koncovkám ovládací jednotky a LED žárovek pouze připájeny a nejsou chráněny proti tahu a kroucení. Přístupné části se základní izolací  se mohou dostat do kontaktu s ostrými hranami vypínače a ovládací jednotky. Izolace izolačním povlakem na žárovkách není dostatečná. Výrobek není chráněn proti vlhku, avšak je doporučován pro venkovní použití. Vodiče se mohou přehřát, protože jsou příliš slabé.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit