Databáze nebezpečných výrobků

Světelný provaz

Hlášení RAPEX 50/2014

Světelný provaz se sadou pro výrobu síťového konektoru pro venkovní použití. Obal: průhledný plastový sáček s kartonovým štítkem.

Typ výrobku DLG-2W-1-6’-3,5; objednávka č.: 485-015
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Pokud uživatel sestavuje provaz na základě návodu, mohou se stát přístupnými části pod napětím. Sestavený provaz není správně chráněn proti vlhkosti a v důsledku hrozí uživateli úraz elektrickým proudem. Kolíky kontaktů se mohou přehřát kvůli nedostatečnému tlaku elektrických kontaktů a kvůli nedostatečné kapacitě spoje.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 8 714984 000346
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 10.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit